Alegerea reprezentanţilor studenţilor în Consiliul Facultăţii de Teologie Romano-Catolică şi în Senatul UAIC

Lista candidaturilor pentru Senatul Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași:

Lista candidaturilor pentru Consiliul Facultății de Teologie Romano-Catolică:

Dosarele de candidatură se depun în perioada 8-12 ianuarie 2024, în format fizic, la secretariatul Facultăţii,  dar și în format electronic la adresa studentiuaic@gmail.com.

Dosarele de candidatură trebuie să conțină un CV și o scrisoare de intenție (care să conțină și planul de acțiuni).

Pentru studenții care candidează la Consiliul Facultății campania electorală se va desfășura în perioada 13 ianuarie – 21 ianuarie, urmând ca alegerile să aibă loc luni, 22 ianuarie 2024.

Pentru studenții care candidează la Senatul UAIC campania electorală se va desfășura în perioada 13 ianuarie – 6 februarie, urmând ca alegerile să aibă loc miercuri, 7 februarie 2024!

Numărul de locuri în Consiliul Facultății – 1 loc

Numărul de locuri în Senatul UAIC – 1 loc

Calendarul-Alegerilor-Anexa-I

Regulamentul de alegere a reprezentanților studenților și statutul studenților reprezentanți din Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași