Sesiune de comunicări științifice pentru studenți: „Viața și martiriul Fericitului Vladimir Ghika

Departamentul de cercetare al Facultății de Teologie Romano-Catolică din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” organizează în ziua de vineri, 24.11.2017, începând cu ora 15, in amfiteatrul A 14, o sesiune de comunicări științifice pentru studenți, cu titlul „Viața și martiriul Fericitului Vladimir Ghika”.

Vor prezenta următorii studenți:

1. Andreea Mihaela Ghervasa, anul I Teologie-Asistență Socială: „Familia și copilăria fericitului Vladimir Ghika”;
  2. Maria-Cosmina Barticel, anul II Teologie-Asistență Socială: „Studiile, convertirea și activitatea misionară a fericitului Vladimir Ghika”;
  3. Iulian-Ion Micu, anul II Strategii ale carității creștine: „Scrisori. Fratelui meu in exil”;
  4. Alina Ciobanu, anul III Teologie-Asistență Socială: „Arestarea, procesul, detenția și martiriul fericitului Vladimir Ghika”.

Sunt invitați să participe studenții Facultății de Teologie Romano-Catolică și toți cei interesați să cunoască mai mult viața fericitului Vladimir Ghika.

Stud. Iulian-Ion Micu