Invitație la Conferința Națională „Familia în Societatea Contemporană”, ediția a X-a

Stimați colegi, vă invităm să participaţi la CONFERINȚA NAȚIONALĂ „FAMILIA ÎN SOCIETATEA CONTEMPORANĂ”, EDIȚIA a X-a, ce se va desfășura în data de 31 MAI 2024 (vineri), intervalul orar 09.00 – 15.00, la Aula Magna, Institutul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Iosif” (Str. Theodor Văscăuţeanu, Nr. 6, Iași – Copou.

Evenimentul este organizat de Sucursala Teritorială Iași a Colegiului Național al Asistenților Sociali din România (C.N.A.S.R.) în parteneriat cu Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Iaşi, Asociația Studenților și Absolvenților de Teologie Ortodoxă Asistență Socială din Iași, Asociația Pro Roma, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” Iași, Facultatea de Teologie Ortodoxă Iași, Facultatea de Teologie Romano-Catolică Iași, Fundația Star of Hope România,  Asociația Alternative Sociale, Inspectoratul de Poliție Județean Iași și Asociaţia “Aproape de Oameni” Iaşi – A.D.O.

Activitatea asistenţilor sociali se derulează în raport cu cele două valori: COPILUL și FAMILIA. În acest sens dedicăm o manifestare cu caracter ştiinţific, care este în același timp şi o activitate de formare profesională continuă pentru asistenţii sociali.

Motto-ul evenimentului este „Fiecare asistent social este un COPIL şi are o FAMILIE”!

Conferinţa Naţională face parte din strategia lunară de dezvoltare profesională a asistenţilor sociali şi specialiştilor din domeniul social prin intermediul Sucursalei Teritoriale C.N.A.S.R. IAŞI.

Menționăm şi următoarele aspecte:

Pentru a participa la acest eveniment nu se percep taxe de înscriere/participare;

Evenimentul este în curs de acreditare cu 2 credite profesionale și este destinat pentru asistenții sociali înscriși în Registru C.N.A.S.R.;

Locurile sunt limitate – 80 de locuri disponibile;

Pentru toți participanții se vor elibera diplome în sistem electronic (trimise pe e-mail) după finalizarea evenimentului;

Încurajăm asistenţii sociali din regiunea Moldovei și din întreaga țară să se înscrie cu lucrări la conferință (ex. lucrări științifice, prezentarea rezultatelor unui studiu realizat de dumneavoastră sau a unor concluzii desprinse din activitatea dumneavoastră, etc.);

Participarea la acest eveniment necesită completarea formularului de înscriere prin intermediul aplicației Google Forms la adresa: https://docs.google.com/forms/d/1f-Q1Pg04MbjrXAWPBX8920tSxRZZCmG9YfwesaN1PQM/edit

Vă rugăm să completați formularul de înscriere până la data de 29 Mai 2024 (miercuri), ora 16:00!

Vă așteptăm cu drag!

Cu stimă,