Sesiunea de comunicări ştiinţifice Dimensiunea practică a formării integrale pe parcursul studiilor universitare – experienţele mobilităţilor Erasmus

experientele-mobilitatilor-erasmus   Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi şi Facultatea de Teologie Romano-Catolică organizează o Sesiune de comunicări ştiinţifice pentru studenţi pentru a marca Zilele Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi.

În data de 5 noiembrie 2015, în cadrul manifestărilor prilejuite de Zilele Universităţii, va avea loc Sesiunea de comunicări ştiinţifice pentru studenţi cu titlul: „Dimensiunea practică a formării integrale pe parcursul studiilor universitare – experienţele mobilităţilor Erasmus”.

Manifestarea se va desfăşura în Amfiteatrul A14, între orele 10:00 – 13:00. În cadrul acestei sesiuni vor fi prezentate diferite experienţe de studiu şi practică Erasmus efectuate de studenţi ai Facultăţii de Teologie Romano-Catolică.

Vă aşteptăm!