Proiect Acces la învățământul universitar on-line pentru toți. E-educație pentru toți!

Prin proiectul ”Acces la învățământul universitar on-line pentru toți. E-educație pentru toți”, cofinanțat prin Programul  Operațional Competitivitate 2014-2020, s-au achiziționat 1600 de echipamente mobile IT de tip tabletă cu acces la Internet pentru 24 de luni, necesare procesului educațional on-line în cadrul Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Studenții vor primi, în regim de comodat, echipament mobil IT de tip tabletă cu acces la internet format din:

tabletă Vonino Magnet G50;
cartelă SIM;
husă protecție;
card micro-SD 128GB;
încărcător tip UE (RO);
cablu de date.

Grupul țintă este format din studenții Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași care îndeplinesc criteriile pentru a beneficia de burse de ajutor social și de burse de ajutor social ocazional.

Metodologie

Grupul tinta