INVITAȚIE LA CONFERINȚA NAȚIONALĂ „FAMILIA ÎN SOCIETATEA CONTEMPORANĂ”, EDIȚIA A VII-A

Sucursala Teritorială Iași a Colegiului Național al Asistenților Sociali din România invită toţi asistenţii sociali şi specialiştii din domeniul social să participe la evenimentul CONFERINȚA NAȚIONALĂ „FAMILIA ÎN SOCIETATEA CONTEMPORANĂ”, EDIȚIA A VII-A, ce se va desfăşura vineri, 4 Iunie 2021 intervalul orar 09.00 – 15.00 în curtea Muzeului Ion Creangă (Bojdeuca din Strada Simion Bărnuțiu, Nr. 4, Iași).

Evenimentul este organizat de către Sucursala Teritorială Iaşi a Colegiului Naţional al Asistenţilor Sociali din România (C.N.A.S.R.) în parteneriat cu Asociația Alternative Sociale, Muzeul Național al Literaturii Române Iași, Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Iaşi, Arhiepiscopia Iaşilor, Biroul de Asistenţă Socială al Centrului Eparhial, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iași, Facultatea de Filosofie și Științe Social-Politice, Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” Iași – Specializarea Asistenţă Socială, Facultatea de Teologie Romano-Catolică – Secţia Asistenţă Socială, Asociația Studenților și Absolvenților de Teologie Ortodoxă Asistență Socială din Iași, Editura Lumen, Asociația Pro Roma și Asociaţia “Aproape de Oameni” Iaşi.

Motto-ul evenimentului este „Fiecare asistent social este un COPIL şi are o FAMILIE”.

• Pentru a participa la acest eveniment nu se percep taxe de înscriere/participare;
  • Evenimentul este acreditat cu 2 credite profesionale pentru asistenţii sociali înscrişi în Registru CNASR;
  • Încurajăm asistenţii sociali din regiunea Moldovei și din întreaga țară să se înscrie cu lucrări la seminar (ex. lucrări științifice, prezentarea rezultatelor unui studiu realizat de d-voastră sau a unor concluzii desprinse din activitatea d-voastră, etc.);
  • Participanții vor primi diplome de participare.
  • Participarea la eveniment necesită completarea formularului de înscriere prin intermediul aplicației Google Forms la adresa:  https://forms.gle/GEUyj5gT1rWwBYdq7, până la data de 1 iunie 2021.
  • Înainte de începerea conferinței fiecare persoană v-a completa și v-a semna o listă de prezență.