Invitaţie la a şaptea ediţie a Săptămânii Sociale pentru Studenţi

Facultatea de Teologie Romano-Catolică din cadrul Universităţii „Al.I. Cuza” din Iaşi și Oficiul Diecezan pentru Pastoraţie Universitară din cadrul Episcopiei Romano-Catolice de Iaşi organizează a şaptea ediţie a programului de formare pentru studenţi: „SSS – Săptămâna Socială pentru Studenţi”. Tema propusă pentru anul acesta este: „Alienarea omului faţă de om şi faţă de Dumnezeu”. Programul se va desfăşura la Hotel Voievod (jud. Suceava), între 17 şi 20 septembrie 2018.

Toate cheltuielile vor fi suportate de organizatori.

Pentru detalii şi înscrieri, sunteţi invitaţi să vă adresaţi pr. Fabian Doboş (tel. 0756/833383) sau studentului Marius Jalbă (tel. 0747/613478).

Pentru înscrieri este disponibil un formular online, care poate fi accesat aici.

Precizări organizatorice: în curând va fi oferit şi programul SSS 2018 cu detalii tematice.

Lect. univ. dr. pr. Fabian Doboș