Duminică, 20 iunie, are loc Ziua Absolventului 2013

ziua-absolventului-2013   „Ziua Absolventului” a devenit, în ultimii ani, unul dintre cele mai frumoase momente ale studenţiei.

Anul acesta, absolvenţii Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”, de la toate facultăţile, sunt chemaţi să marcheze acest moment pe data de 20 iunie.

Tradiţionalul Marş al Absolventilor se va desfasura pe ruta Copou – Teatru National, iar seara se va încheia cu un concert Vunk si Antonia, câstigatorii categoriei de Best Romanian Act la Premiile MTV. Evenimentul se desfasoara în cadrul Festivalului International al Educatiei.

Când ne întâlnim?

Joi, 20 iunie, ora 18.30

Unde?

În faţa Corpului A şi pe esplanada corpului B. Caută bannerul facultăţii tale.

Cum de îmbrăcăm?

Cu robă academică, dacă este posibil.

Ce facem?

La ora 19.00 plecăm în marş pe următorul traseu: Universitatea ”Alexandru Ioan Cuza”, corp A – Bd-ul Independenţei – Intersecţia cu I.C. Brătianu – piaţa Miron Costin (Platoul Teatrului Naţional ”Vasile Alescandri”)

• 19.30 – 19.45 – Ne întâlnim cu absolvenţii de la celelalte universităţi publice din Iaşi
  • 19.45 – 20.00 – Mergem spre Bulevardul Ştefan cel Mare şi Sfânt