Deschiderea anului academic 2019-2020

Dragi studente/studenți,

Dragi colege/colegi profesori

La Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, festivitatea de deschidere a anului universitar 2019-2020 va avea loc luni, 30 septembrie, la ora 11, în Aula Magna „Mihai Eminescu”.

Deschiderea anului universitar 2019-2020 în cadrul Facultății de Teologie Romano-Catolică va avea loc în aceeași zi, la ora 14,00, în amfiteatrul A 14.

Vă informez, de asemenea, că în ziua de marți, 1 octombrie, la ora 11,00, cu ocazia deschiderii noului an universitar, se va celebra o sfântă Liturghie pontificală în capela Institutului Teologic Romano-Catolic din Iași.

Vă aștept cu drag la toate aceste momente solemne și vă doresc să aveți un an bun și rodnic în activitatea didactică și de cercetare!

Un salut special de „Bun venit!” îl adresez studenților care trec pentru prima dată pragul Universității. Pentru ei Universitatea a pregătit un program deosebit pe care îl pot descoperi aici.

Decan,

Conf. univ. dr. pr. Ștefan LUPU