Conferința – VIOLENŢA DOMESTICĂ – CONȘTIENTIZARE, IMPACT ȘI SOLUȚII

Sucursala Teritorială Iași a Colegiului Național al Asistenților Sociali din România vă invită să participați la conferința regională acreditată cu 2 credite profesionale C.N.A.S.R. – „VIOLENŢA DOMESTICĂ – CONȘTIENTIZARE, IMPACT ȘI SOLUȚII”ce va avea loc vineri, în data de 25 noiembrie 2022, în intervalul orar 09.00 – 13.00 în Sala Aula Magna a Institutului Teologic Romano-Catolic „Sfântul Iosif” din Iași.

Conferința regională este organizată de către Sucursala Teritorială Iaşi a Colegiului Naţional al Asistenților Sociali din România, Facultatea de Teologie Romano-Catolică din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Iaşi în parteneriat cu Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Asociaţia „Aproape de Oameni” – A.D.O., Asociația ROR, Asociația AFECT și Asociația Pro Roma.

Pentru înscriere și participarea la eveniment vă rugăm să accesați link-ul: https://forms.gle/U3gXX2AhNVL1VRpx9 până la data de 24 noiembrie 2022 – joi, ora 20.00.

Menționăm totodată următoarele aspecte:

– C.N.A.S.R. acordă 2 credite profesionale asistenților sociali înscriși în Registru C.N.A.S.R.;

– sunt 100  locuri disponibile;

– pentru a participa la acest eveniment nu se percep taxe de înscriere/participare.

Vă așteptăm cu drag!