Cazare în anul universitar 2013-2014

Calendarul cazărilor pentru studenţii ”Universităţii Alexandru Ioan Cuza” este structurat astfel:

• 24.09.2013: afişarea la facultate a listelor cu studenţii care au obţinut dreptul de cazare;
  • 26.09-27.09. între orele 9:00-16:00 şi 28.09-29.09.2013 între orele 10:00-12:00: ridicarea dispoziţiilor de cazare de la facultate;
  • 30.09.2013, ora 15:00 : anularea dispoziţiilor de cazare pentru studenţii care nu s-au cazat;
  • 1.10.2013, ora 09:00: redistribuirea locurilor rămase libere celor care nu au obţinut cazare în primul tur, în ordinea mediilor. Dispoziţiile de cazare din turul 2 sunt valabile 24 h.

» Lista studenţilor care au primit cazare pentru anul universitar 2013-2014

Studenţii Facultăţii de Teologie Romano-Catolică beneficiază de cazare într-unul din căminele:

• Complex ”Târguşor-Copou”:
  • » C1 : 250 lei/pers/lună (3 locuri în cameră)
  • » C3 : 225 lei/pers/lună (4 locuri în cameră)
  • » C4 : 120 lei/pers/lună (5 locuri în cameră)
  • Complex ”Titu Maiorescu”:
  • » C6: 120 lei/pers/lună (5 locuri în cameră)
  • De altfel, studenţii facultăţii noastre pot beneficia de cazare în:
  • » Aşezământul socio-caritativ ”Sf. Dominic Savio” (str. Mihail Sturza, nr.25, Bularga): 180 lei/pers/lună, în camere de 3 locuri

Documentele necesare pentru cazarea în căminele Universităţii ”Alexandru Ioan Cuza”:

• dispoziţie de cazare (se eliberează de la secretariatul facultăţii);
  • contractul de închiriere, completat în trei exemplare;
  • legitimaţia de cămin;
  • o fotografie tip buletin;
  • cererea de stabilire a reşedinţei;
  • buletinul/cartea de identitate, pentru cetăţenii romani; paşaport pentru cetăţenii străini;
  • » Regulamentul de cazare în căminele Universităţii ”Alexandru Ioan Cuza”

Documentele necesare pentru cazarea în Aşezământul socio-caritativ ”Sf. Dominic Savio”:

• cerere de cazare;
  • recomandare din partea parohului comunităţii;
  • cerere de stabilire a reşedinţei + buletin/cartea de identitate.
  •    Începand cu 26 septembrie 2013, studenţii care au primit drept de cazare se vor prezenta la secretariatul facultăţii, de unde vor ridica documentele necesare cazării (dispoziţia de cazare, contractul de închiriere în 3 exemplare, legitimaţia de cămin, cererea de stabilire a reşedinţei) şi unde îşi vor alege camera în care vor locui pe durata anului universitar 2013-2014. Cu documentele completate, studenţii se vor prezenta ulterior la căminul în care au obţinut dreptul de cazare şi vor achita taxa aferentă primei luni de cazare. Pentru evitarea aglomeraţiei de la casieria căminului, studenţii pot opta pentru achitarea tarifului de cazare la o unitate BRD.

Pentru a fi la curent cu noutăţile urmăreşte-ne aici sau pe Facebook!