Invitaţie la Ziua Socială pentru Studenţi, ediţia a VII-a, 2019

A şaptea ediţie a programului de formare pentru mediul universitar „ZSS 2019″ – Ziua Socială pentru Studenţi, cu tema: ” Scandalul – provocare istorică în Biserică” va fi organizată sâmbătă, 23 februarie 2019, în Aula Magna a Institutului Teologic Romano-Catolic „Sfântul Iosif” din Iaşi (Str. Th. Văscăuţeanu, nr. 6).

Organizatori sunt: Facultatea de Teologie Romano-Catolică din Iaşi, Episcopia de Iaşi prin Oficiul pentru Pastoraţia Universitară (www.opuis.ro), Institutul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Iosif” din Iași şi Asociaţia Studenţilor Catolici din Iaşi.

Detalii despre program vor fi publicate în curând.

Pentru înscrieri şi alte amănunte, persoana de contact este pr. Fabian Doboş, capelan universitar (tel. 0756/833383; fabiandobos@gmail.com)

Lect.univ.dr.pr. Fabian Doboș