Invitaţie la Ziua Socială pentru Studenţi, ediţia 2017

politica-ideal-realEpiscopia Romano-Catolică de Iaşi prin Oficiul pentru Pastoraţie Universitară, Facultatea de Teologie Romano-Catolică, Seminarul „Sfântul Iosif” şi Asociaţia Studenţilor Catolici Iaşi organizează sâmbătă, 25 februarie 2017, a cincea ediţie a programului de formare pentru mediul universitar „ZSS 2017” – Ziua Socială pentru Studenţi.

Tema va fi „Politica între ideal şi real. O abordare în lumina doctrinei sociale a Bisericii”.

Evenimentul va avea loc la Seminarul „Sfântul Iosif” din Iaşi.

Programul oferă universitarilor posibilitatea de a conştientiza mai mult importanţa pe care o au în societate prin implicarea în viaţa politică, urmând îndeaproape învăţătura creştină şi Tradiţia Bisericii.

Gazda acestui eveniment va fi Seminarul Romano-Catolic „Sfântul Iosif” din Iaşi, Str. Th. Văscăuţeanu, 6.

Participarea este liberă, masa fiind asigurată de către organizatori.

Persoană de contact: pr. Fabian Doboş, capelan universitar (tel. 0756/833383, e-mail: fabiandobos@gmail.com).

Oficiul pentru Pastoraţie Universitară