Invitație la Deschiderea Anului Universitar și la “Balul Bobocilor” pentru studenții din Iași, Ediția 2018

Facultatea de Teologie Romano-Catolică și Capelania Universitară a Diecezei de Iași vă invită la Deschiderea solemnă a Anului academic 2018-1019, care va avea loc duminică, 14 octombrie 2018, la ora 16.00, în catedrala romano-catolică din Iași. Sfânta Liturghie va fi prezidată de PS Aurel Percă, episcop auxiliar de Iași.

Un alt moment important pentru studenții din Iași va fi și “Balul Bobocilor”, care va avea loc duminică, 21 octombrie, la Parohia “Sfântul Anton de Padova” din Iași, începând cu ora 19.00. La acest eveniment sunt așteptați toți Bobocii care doresc să se integreze mai repede în “Orașul celor șapte coline”, dar și “veteranii” care doresc să-i ajute pe Boboci să treacă mai ușor peste dificultățile inerente schimbărilor pe care le trăiesc.

Vă așteptăm cu drag,

Lect.univ.dr.pr. Fabian Doboș